Teatr

Kilka zdań o naszej działalności

O nas

Teatr Plejada stawia przede wszystkim na ambitny repertuar komediowo – farsowy skierowany do bardziej wymagającego Widza oczekującego rozrywki na wysokim poziomie. Zespół teatru tworzą artyści i twórcy związani przede wszystkim z Podhalem, Krakowem, Śląskiem i Zagłębiem. Teatr wspierany jest przez Fundację Sztuki Teatralnej i Filmowej Plejada, której celem jest prowadzenie działalności artystycznej, kulturalnej i oświatowej, szczególnie w zakresie wspierania sztuki teatralnej i filmowej.

Teatr Plejada

Rozpoczęcie działalności teatru

Teatr Plejada zainaugurował swoją działalność 14 października 2012 r. w Krakowie premierą spektaklu muzycznego „Permutacje małżeńskie wg Mariana Hemara” w reżyserii założyciela teatru, dyrektora artystycznego – Piotra Męderaka. Obecnie teatr wystawia spektakle na różnych polskich scenach.

Teatr Plejada

Teatr w Nowym Targu

Od listopada 2019 r. uruchomiliśmy swój oddział w Nowym Targu, przy ul. Ludźmierskiej 32. Teatr wspierany jest przez Fundację Sztuki Teatralnej i Filmowej Plejada, której celem jest prowadzenie działalności artystycznej, kulturalnej i oświatowej, szczególnie w zakresie wspierania sztuki teatralnej i filmowej.

Teatr Plejada

teatr@teatrplejada.pl

515 104 483

copyright © 2021 teatr plejada

polityka prywatności